malyeuropejczyk.edu.pl

Play, learn and grow with us!

Dwujęzyczność

Edukacja dwujęzyczna

Zajęcia  prowadzone są w systemie dwujęzycznym. Wychowawca  grupy realizuje podstawę programową w języku polskim, a nauczyciel – anglista przekazuje wiedzę i  komunikuje się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim. Język angielski towarzyszy dzieciom codziennie w trakcie zajęć edukacyjnych, zabawy i innych aktywności.

Program nauczania dwujęzycznego realizowany jest metodą  „early immersion method”, która jest naturalną metodę przyswajania języka angielskiego równolegle do języka ojczystego. Język angielski w procesie nauczania dwujęzycznego jest narzędziem komunikacji i interakcji podobnie jak w przypadku naturalnej nauki języka ojczystego. Nauczyciel- anglista  używa wyłącznie języka angielskiego  zarówno podczas prowadzenia zajęć dydaktycznych  jak i w kontakcie z dziećmi ( na placu zabaw, przy posiłkach, w zabawie swobodnej, podczas wykonywania czynności porządkowych). 

 

 

Jako Placówka Patronacka Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” / „Bilingual Future” w naszym Przedszkolu nauczanie języka angielskiego odbywa się także metodą Yellow House English rekomendowaną przez  Claire Selby, światowej sławy lingwistkę, autorkę programu „Powszechna Dwujęzyczność”.