malyeuropejczyk.edu.pl

Kadra przedszkola

Beata Kowalska

dyrektor przedszkola

Nauczyciel języka angielskiego, studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie oświatą”

Sprawuję nadzór pedagogiczny, koordynuję realizację autorskiego programu edukacji dwujęzycznej „Learning by doing”, którego celem jest przyswajanie przez dzieci języka angielskiego w sposób naturalny, podczas zabawy i wykonywania codziennych czynności.

Dbam nie tylko o sferę edukacyjną przedszkolaków ale przede wszystkim o zaspokojenie ich potrzeb emocjonalnych.
Dokładam wszelkich starań, aby nasze przedszkole było miejscem, gdzie dzieci czują się bezpieczne, szczęśliwe i kochane.

 

Agnieszka Śmietanka

dyrektor ds. administracyjnych

Absolwentka UMCS. Z przedszkolem związana od 2011 roku.

Odpowiada za finanse i wszelkie sprawy administracyjne związane z funkcjonowaniem placówki. Posiada zdolności organizatorskie, jest sumienna i systematyczna w swoich działaniach i zawsze uśmiechnięta.

 Kocha dzieci i w razie potrzeby chętnie służy pomocą w opiece nad nimi. 

Malwina Kaczyńska

wychowawca grupy 1

Absolwentka UMCS na kierunku Pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnejz elementami terapii pedagogicznej. Moją pasją jest praca z dziećmi i możliwość przekazywania im wiedzy o świecie. Staram się, żeby nauka była przyjemnością i zabawą. Ogromnym przywilejem jest możliwość wspierania dzieci w wielkich i małych sukcesach dnia codziennego.

Katarzyna Leporowska

wychowawca grupy 2

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Jestem pedagogiem z powołania oraz terapeutą ręki, trenerem TUS. W pracy często kieruję się intuicją by rozpoznawać potrzeby każdego dziecka i odpowiednio na nie zareagować. Rozwijam swoją wiedzę i doświadczenie biorąc udział w różnorodnych szkoleniach, kursach i konferencjach. Najważniejsze w pracy jest dla mnie to, by każdy podopieczny czuł, że może na mnie liczyć.

Agata Tkaczyk

wychowawca grupy 2

Jestem absolwentką Uczelni Korczaka w Lublinie, na kierunku Pedagogiki przedszkolnej z j. angielskim. Z łatwością nawiązuję kontakty z dziećmi. Jestem dla nich życzliwa, zawsze służę pomocą. Dzieci traktuję sprawiedliwie, zabiegam o to, by zawsze czuły się dobrze i bezpiecznie w przedszkolu. Angażuję się w swoją pracę, poświęcam dużo czasu na przygotowanie ciekawych zajęć. Dokształcam się i rozwijam, by wykorzystać nowe wiadomości w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W wolnych chwilach udzielam się społecznie dla psiaków i potrzebujących ludzi. Moją pasją jest scrapbooking.

Dominika Pytka

wychowawca grupy 3

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi przynosi mi dużą satysfakcję, co sprawia, że tak naprawdę jest ona moim hobby. Wolny czas lubię spędzać na aktywnym wypoczynku, a także czytaniu książek.

Monika Medak

wychowawca grupy 4

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika, o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia drugiego stopnia na UMCS o specjalności: edukacja wczesnoszkolna. Praca nauczyciela była moim marzeniem od najmłodszych lat. Bardzo cieszy mnie ten fakt, że mogę pracować z dziećmi, otrzymując wiele radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu, ponieważ robię to co lubię i o czym marzyłam od dziecka.

Vladyslava Teresh

nauczyciel języka angielskiego

Ukończone studnia magisterskie na UMCS w Lublinie – kierunek lingwistyka stosowana w zakresie translatoryki i przygotowania do wykonywania zawodu nauczyciela.

  

Anna Augustowska

pomoc nauczyciela 

Pani Ania pełni funkcję pomocy nauczyciela od początku istnienia naszego przedszkola, tj. 2011 roku. Jest zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Jej energia i optymizm sprawiają, że uwielbiają ją wszystkie przedszkolaki. 

 

 

Barbara Paździor

pomoc nauczyciela

Pani Basia jest osobą pogodną, sumienną i zorganizowaną. Dba o porządek w naszym przedszkolu i uśmiech każdego przedszkolaka. 

Magdalena Taradyś

nauczyciel religii

Skończyłam teologię i historię Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Moją pasją są wędrówki górskie, wycieczki rowerowe i gotowanie. W pracy katechetycznej kieruję się myślą św. Jana Bosko, która mówi, że  "wychowanie jest sprawą serca".

Marcin Janczyk

zajęcia umuzykalniające

Ukończył studia na IWA UMCS Od 2003 roku prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą. Posiada wiele sukcesów w prowadzeniu zespołów oraz solistów. Laureat wielu nagród za pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą.
 

Magdalena Staniak

psycholog

Jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczną i neuropsychologią. Ponieważ cenię sobie rozwój poza studiami ukończyłam też dodatkowe szkolenia. Między innymi z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi oraz z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jestem również certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę na studiach podyplomowych z psychologii edukacyjnej z przygotowaniem pedagogicznym. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, do której podchodzę z uśmiechem i humorem, dbając o to, by wesprzeć ich w rozwijaniu pozytywnego obrazu siebie, poczucia własnej wartości, kompetencji społecznych, umiejętności wyrażania i rozumienia emocji. Prywatnie wolny czas najchętniej spędzam na spacerach, a gdy tylko mam możliwość to na górskich wędrówkach.

Mirosław Garbacz

instruktor pływania

Jestem absolwentem AWF Warszawa Filia Biała Podlaska. Sport jest moją pasją od dzieciństwa. W wolnych chwilach biegam, pływam, a zimą jeżdżę na nartach. Lubię długie piesze wędrówki po górach.

Patryk Lipski

instruktor pływania

Ukończyłem AWF Warszawa – filia w Białej Podlaskiej. Od młodości sport jest moją pasją, dlatego też postanowiłem związać z nim swoją przyszłość. Posiadam specjalizacje instruktorskie z piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej oraz pływania. Jestem również ratownikiem WOPR. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas, m.in. wyjeżdżam na wycieczki rowerowe lub pływam.

Anna Biegalska

instruktorka baletu

instruktorka baletu

Michał Lemieszek

instruktor tańca

 

instruktor tańca

Sebastian Batorski

instruktor karate

 

instruktor karate

Roman Śmietanka

konserwator

 konserwator 

Panie: Jadzia, Marysia, Agata, Kasia

Nasi kucharze

Pyszne posiłki w przedszkolnej kuchni przygotowują nasi wspaniali kucharze.

Aleksandra Jakóbczyk - nauczyciel języka angielskiego

nauczyciel j. angielskiego 

urlop macierzyński

 

Jestem absolwentką kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i kierunku Filologia angielska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Pracując jako anglistka w Przedszkolu Dwujęzycznym Mały Europejczyk oraz Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Europejczyk łączę zamiłowanie do pracy z dziećmi oraz zainteresowanie językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych.

W swojej pracy staram się realizować treści nauczania poprzez metody i formy zajęć, które wykorzystują naturalną ciekawość i aktywność dziecka. Dzięki temu proces nauczania jest efektywny, a dla samych uczniów nie jest przykrym obowiązkiem, lecz świetną zabawą.

Patrycja Mazurkiewicz

urlop macierzyński

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku filologia polska ze specjalnością logopedyczną oraz pedagogiki ze specjalnością wczesnoszkolną i przedszkolną. Wierzę, że praca z dziećmi ma charakter dwustronny, bo tak jak dorośli przekazują najmłodszym wiedzę o otaczającym świecie i wartościach, tak i dziecko może nauczyć dorosłych co najmniej trzech rzeczy: „cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie”.

Aleksandra Wnuk

zwolnienie ciągłe

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Od najmłodszych lat chciałam pracować z dziećmi, kształcić ich i wprowadzać  w świat szeroko rozumianej wiedzy.

 W wolnych chwilach biegam, spaceruje, wędruję i jeżdżę na rowerze.