malyeuropejczyk.edu.pl

Kadra przedszkola

mgr Beata Kowalska

dyrektor przedszkola

Nauczyciel języka angielskiego, studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie oświatą”

Sprawuję nadzór pedagogiczny, koordynuję realizację autorskiego programu edukacji dwujęzycznej „Learning by doing”, którego celem jest przyswajanie przez dzieci języka angielskiego w sposób naturalny, podczas zabawy i wykonywania codziennych czynności.

Dbam nie tylko o sferę edukacyjną przedszkolaków ale przede wszystkim o zaspokojenie ich potrzeb emocjonalnych.
Dokładam wszelkich starań, aby nasze przedszkole było miejscem, gdzie dzieci czują się bezpieczne, szczęśliwe i kochane.

 

mgr Agnieszka Śmietanka

dyrektor ds. administracyjnych

Absolwentka UMCS. Z przedszkolem związana od 2011 roku.

Odpowiada za finanse i wszelkie sprawy administracyjne związane z funkcjonowaniem placówki. Posiada zdolności organizatorskie, jest sumienna i systematyczna w swoich działaniach i zawsze uśmiechnięta.

 Kocha dzieci i w razie potrzeby chętnie służy pomocą w opiece nad nimi. 

Małgorzata Janaszek

 wychowawca grupy 1

Jestem absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej. Praca z dziećmi  daje mi dużo satysfakcji,  jest dla mnie jednocześnie wyzwaniem. Dlatego stale poszerzam swój warsztat pracy poprzez udział w kursach i szkoleniach. Interesuje mnie szeroko pojęta twórcza aktywność dzieci. Lubię piesze wycieczki, dobre książki, malarstwo średniowieczne.  

Monika Fatyga

opiekunka w grupie 1

Praca z dziećmi zawsze sprawiała mi wiele przyjemności i satysfakcji, dlatego stale poszerzam swoją wiedzę w tym zakresie. Moim hobby jest nauka języków obcych, przede wszystkim języka angielskiego i włoskiego. W wolnym czasie lubię poznawać nowe miejsca i ludzi, chętnie podróżuje.

Aleksandra Wnuk

wychowawca grupy 2

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Od najmłodszych lat chciałam pracować z dziećmi, kształcić ich i wprowadzać  w świat szeroko rozumianej wiedzy.

 W wolnych chwilach biegam, spaceruje, wędruję i jeżdżę na rowerze.

Dominika Pytka

wychowawca grupy 2

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi przynosi mi dużą satysfakcję, co sprawia, że tak naprawdę jest ona moim hobby. Wolny czas lubię spędzać na aktywnym wypoczynku, a także czytaniu książek.

Monika Medak

wychowawca grupy 3

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika, o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia drugiego stopnia na UMCS o specjalności: edukacja wczesnoszkolna. Praca nauczyciela była moim marzeniem od najmłodszych lat. Bardzo cieszy mnie ten fakt, że mogę pracować z dziećmi, otrzymując wiele radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu, ponieważ robię to co lubię i o czym marzyłam od dziecka.

Anna Serwin

wychowawca grupy 3

Ukończyłam studia na wydziale Pedagogiki i Psychologii w WSEI w Lublinie. 

Praca z dziećmi zawsze była moim marzeniem. W pracy najważniejsze jest dla mnie by dzieci czuły się bezpiecznie, wzbogacały swoje doświadczenia i wiedzę poprzez dobrą zabawę. 

Jestem osobą odpowiedzialną, opiekuńczą i cierpliwą. Stale pracuję nad poszerzeniem swojej wiedzy i zdobywaniem doświadczenia w pracy z dziećmi.

Malwina Kaczyńska

wychowawca grupy 4

Absolwentka UMCS na kierunku Pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnejz elementami terapii pedagogicznej. Moją pasją jest praca z dziećmi i możliwość przekazywania im wiedzy o świecie. Staram się, żeby nauka była przyjemnością i zabawą. Ogromnym przywilejem jest możliwość wspierania dzieci w wielkich i małych sukcesach dnia codziennego.

Aleksandra Jakóbczyk - nauczyciel języka angielskiego

nauczyciel j.angielskiego 

 

Jestem absolwentką kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i kierunku Filologia angielska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Pracując jako anglistka w Przedszkolu Dwujęzycznym Mały Europejczyk oraz Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Europejczyk łączę zamiłowanie do pracy z dziećmi oraz zainteresowanie językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych.

W swojej pracy staram się realizować treści nauczania poprzez metody i formy zajęć, które wykorzystują naturalną ciekawość i aktywność dziecka. Dzięki temu proces nauczania jest efektywny, a dla samych uczniów nie jest przykrym obowiązkiem, lecz świetną zabawą.

Anna Augustowska

pomoc nauczyciela 

Pani Ania pełni funkcję pomocy nauczyciela od początku istnienia naszego przedszkola, tj. 2011 roku. Jest zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Jej energia i optymizm sprawiają, że uwielbiają ją wszystkie przedszkolaki. 

 

 

Barbara Paździor

pomoc nauczyciela

Pani Basia jest osobą pogodną, sumienną i zorganizowaną. Dba o porządek w naszym przedszkolu i uśmiech każdego przedszkolaka. 

Magdalena Taradyś nauczyciel religii

nauczyciel religii

Skończyłam teologię i historię Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Moją pasją są wędrówki górskie, wycieczki rowerowe i gotowanie. W pracy katechetycznej kieruję się myślą św. Jana Bosko, która mówi, że  "wychowanie jest sprawą serca".

Marcin Janczyk warsztaty umuzykalniające

zaj.umuzykalniające

Ukończył studia na IWA UMCS Od 2003 roku prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą. Posiada wiele sukcesów w prowadzeniu zespołów oraz solistów. Laureat wielu nagród za pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą.
 

Mirosław Garbacz

instruktor pływania

Jestem absolwentem AWF Warszawa Filia Biała Podlaska. Sport jest moją pasją od dzieciństwa. W wolnych chwilach biegam, pływam, a zimą jeżdżę na nartach. Lubię długie piesze wędrówki po górach.

Patryk Lipski

instruktor pływania

Ukończyłem AWF Warszawa – filia w Białej Podlaskiej. Od młodości sport jest moją pasją, dlatego też postanowiłem związać z nim swoją przyszłość. Posiadam specjalizacje instruktorskie z piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej oraz pływania. Jestem również ratownikiem WOPR. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas, m.in. wyjeżdżam na wycieczki rowerowe lub pływam.

Michał Lemieszek - instruktor tańca

instruktor tańca

 

instruktor tańca

Sebastian Batorski - instruktor karate

instruktor karate

 

instruktor karate

Roman Śmietanka - konserwator

konserwator

 konserwator 

Panie: Jadzia, Marysia, Agata, Pan Jakub

Nasi kucharze

Pyszne posiłki w przedszkolnej kuchni przygotowują nasi wspaniali kucharze.

Patrycja Mazurkiewicz

zwolnienie ciągłe

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku filologia polska ze specjalnością logopedyczną oraz pedagogiki ze specjalnością wczesnoszkolną i przedszkolną. Wierzę, że praca z dziećmi ma charakter dwustronny, bo tak jak dorośli przekazują najmłodszym wiedzę o otaczającym świecie i wartościach, tak i dziecko może nauczyć dorosłych co najmniej trzech rzeczy: „cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie”.

Ewelina Kowalczyk

urlop macierzyński

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS W Lublinie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z pedagogiką kreatywności.

Z zaangażowaniem, pasją i uśmiechem podchodzę do pracy z dziećmi, odkąd pamiętam stanowiły one ważną cześć mojego życia.  W pracy liczy się dla mnie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa oraz odpowiednich warunków do rozwoju dziecka.