malyeuropejczyk.edu.pl

Kadra przedszkola

Beata Kowalska

dyrektor przedszkola

Nauczyciel języka angielskiego, studia podyplomowe „Organizacja i zarządzanie oświatą”

Sprawuję nadzór pedagogiczny, koordynuję realizację autorskiego programu edukacji dwujęzycznej „Learning by doing”, którego celem jest przyswajanie przez dzieci języka angielskiego w sposób naturalny, podczas zabawy i wykonywania codziennych czynności.

Dbam nie tylko o sferę edukacyjną przedszkolaków ale przede wszystkim o zaspokojenie ich potrzeb emocjonalnych.
Dokładam wszelkich starań, aby nasze przedszkole było miejscem, gdzie dzieci czują się bezpieczne, szczęśliwe i kochane.

 

Agnieszka Śmietanka

dyrektor ds. administracyjnych

Absolwentka UMCS. Z przedszkolem związana od 2011 roku.

Odpowiada za finanse i wszelkie sprawy administracyjne związane z funkcjonowaniem placówki. Posiada zdolności organizatorskie, jest sumienna i systematyczna w swoich działaniach i zawsze uśmiechnięta.

 Kocha dzieci i w razie potrzeby chętnie służy pomocą w opiece nad nimi. 

Katarzyna Leporowska

wychowawca grupy 1

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Jestem pedagogiem z powołania oraz terapeutą ręki, trenetrem TUS. W pracy często kieruję się intuicją by rozpoznawać potrzeby każdego dziecka i odpowiednio na nie zareagować. Rozwijam swoją wiedzę i doświadczenie biorąc udział w różnorodnych szkoleniach, kursach i konferencjach. Najważniejsze w pracy jest dla mnie to, by każdy podopieczny czuł, że może na mnie liczyć.

Aleksandra Wnuk

wychowawca grupy 2

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Od najmłodszych lat chciałam pracować z dziećmi, kształcić ich i wprowadzać  w świat szeroko rozumianej wiedzy.

 W wolnych chwilach biegam, spaceruje, wędruję i jeżdżę na rowerze.

Dominika Pytka

wychowawca grupy 2

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi przynosi mi dużą satysfakcję, co sprawia, że tak naprawdę jest ona moim hobby. Wolny czas lubię spędzać na aktywnym wypoczynku, a także czytaniu książek.

Monika Medak

wychowawca grupy 3

Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika, o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia drugiego stopnia na UMCS o specjalności: edukacja wczesnoszkolna. Praca nauczyciela była moim marzeniem od najmłodszych lat. Bardzo cieszy mnie ten fakt, że mogę pracować z dziećmi, otrzymując wiele radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu, ponieważ robię to co lubię i o czym marzyłam od dziecka.

Anna Serwin

wychowawca grupy 3

Ukończyłam studia na wydziale Pedagogiki i Psychologii w WSEI w Lublinie. 

Praca z dziećmi zawsze była moim marzeniem. W pracy najważniejsze jest dla mnie by dzieci czuły się bezpiecznie, wzbogacały swoje doświadczenia i wiedzę poprzez dobrą zabawę. 

Jestem osobą odpowiedzialną, opiekuńczą i cierpliwą. Stale pracuję nad poszerzeniem swojej wiedzy i zdobywaniem doświadczenia w pracy z dziećmi.

Malwina Kaczyńska

wychowawca grupy 4

Absolwentka UMCS na kierunku Pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnejz elementami terapii pedagogicznej. Moją pasją jest praca z dziećmi i możliwość przekazywania im wiedzy o świecie. Staram się, żeby nauka była przyjemnością i zabawą. Ogromnym przywilejem jest możliwość wspierania dzieci w wielkich i małych sukcesach dnia codziennego.

Monika Fatyga

nauczyciel języka angielskiego

Praca z dziećmi zawsze sprawiała mi wiele przyjemności i satysfakcji, dlatego stale poszerzam swoją wiedzę w tym zakresie. Moim hobby jest nauka języków obcych, przede wszystkim języka angielskiego i włoskiego. W wolnym czasie lubię poznawać nowe miejsca i ludzi, chętnie podróżuje.

Anna Augustowska

pomoc nauczyciela 

Pani Ania pełni funkcję pomocy nauczyciela od początku istnienia naszego przedszkola, tj. 2011 roku. Jest zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Jej energia i optymizm sprawiają, że uwielbiają ją wszystkie przedszkolaki. 

 

 

Barbara Paździor

pomoc nauczyciela

Pani Basia jest osobą pogodną, sumienną i zorganizowaną. Dba o porządek w naszym przedszkolu i uśmiech każdego przedszkolaka. 

Magdalena Taradyś

nauczyciel religii

Skończyłam teologię i historię Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Moją pasją są wędrówki górskie, wycieczki rowerowe i gotowanie. W pracy katechetycznej kieruję się myślą św. Jana Bosko, która mówi, że  "wychowanie jest sprawą serca".

Marcin Janczyk

zajęcia umuzykalniające

Ukończył studia na IWA UMCS Od 2003 roku prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi i młodzieżą. Posiada wiele sukcesów w prowadzeniu zespołów oraz solistów. Laureat wielu nagród za pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą.
 

Mirosław Garbacz

instruktor pływania

Jestem absolwentem AWF Warszawa Filia Biała Podlaska. Sport jest moją pasją od dzieciństwa. W wolnych chwilach biegam, pływam, a zimą jeżdżę na nartach. Lubię długie piesze wędrówki po górach.

Patryk Lipski

instruktor pływania

Ukończyłem AWF Warszawa – filia w Białej Podlaskiej. Od młodości sport jest moją pasją, dlatego też postanowiłem związać z nim swoją przyszłość. Posiadam specjalizacje instruktorskie z piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej oraz pływania. Jestem również ratownikiem WOPR. W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas, m.in. wyjeżdżam na wycieczki rowerowe lub pływam.

Michał Lemieszek

instruktor tańca

 

instruktor tańca

Sebastian Batorski

instruktor karate

 

instruktor karate

Roman Śmietanka

konserwator

 konserwator 

Panie: Jadzia, Marysia, Agata, Kasia

Nasi kucharze

Pyszne posiłki w przedszkolnej kuchni przygotowują nasi wspaniali kucharze.

Aleksandra Jakóbczyk - nauczyciel języka angielskiego

nauczyciel j. angielskiego 

urlop macierzyński

 

Jestem absolwentką kierunku Pedagogika na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i kierunku Filologia angielska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Pracując jako anglistka w Przedszkolu Dwujęzycznym Mały Europejczyk oraz Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Europejczyk łączę zamiłowanie do pracy z dziećmi oraz zainteresowanie językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych.

W swojej pracy staram się realizować treści nauczania poprzez metody i formy zajęć, które wykorzystują naturalną ciekawość i aktywność dziecka. Dzięki temu proces nauczania jest efektywny, a dla samych uczniów nie jest przykrym obowiązkiem, lecz świetną zabawą.

Patrycja Mazurkiewicz

urlop macierzyński

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopeda.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku filologia polska ze specjalnością logopedyczną oraz pedagogiki ze specjalnością wczesnoszkolną i przedszkolną. Wierzę, że praca z dziećmi ma charakter dwustronny, bo tak jak dorośli przekazują najmłodszym wiedzę o otaczającym świecie i wartościach, tak i dziecko może nauczyć dorosłych co najmniej trzech rzeczy: „cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie”.