„Mój wygląd świadczy o mnie” – Dobre maniery przedszkolaka.

Przedszkolaki z Grupy II i III uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach realizowanego programu wychowawczego „Dobre maniery przedszkolaka”. Tym razem temat zajęć brzmiał: „Mój wygląd świadczy o mnie”. Przeczytany wiersz A. Wacławskiego i K. Bayer pt. „Czystość” był wstępem do rozmowy na temat higieny osobistej. Dzieci dyskutowały, dlaczego należy dbać o swój wygląd, o czym on świadczy i jaki ma wpływ na postrzeganie nas przez innych. Oczywiście nie sama dyskusja królowała podczas zajęć. Przedszkolaki w sposób zabawowy, rozwiązywały również zagadki słowne, obrazkowe i dotykowe, rozpoznawały charakterystyczne przybory toaletowe i określały ich przeznaczenie, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. Na koniec zajęć, wszystkie dzieci jednogłośnie, zobowiązały się zwracać większą uwagę na swój wygląd.