malyeuropejczyk.edu.pl

Organizacja

Grupy przedszkolne 

Praca opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczna realizowana jest w czterech grupach wiekowych, podział na grupy wiekowe umożliwia realizację programu dostosowanego do możliwości percepcyjnych  dziecka

Godziny pracy

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach od 7:00 do 17:00 z wyjątkiem świąt  i dni ustawowo wolnych od pracy. W czasie wakacji przedszkole zamknięte jest tylko podczas dwutygodniowej przerwy wakacyjnej (pierwsze dwa tygodnie sierpnia)

Realizacja podstawy programowej

codziennie

Edukacja w języku angielskim

co najmniej dwa razy dziennie

Przebywanie na świeżym powietrzu

codzienny pobyt na placu zabaw lub zabawy i spacery po placu przedszkolnym

Wyżywienie 

Smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane są we własnej kuchni przedszkolnej - pięć posiłków w ciągu dnia: śniadanie, przekąska owocowo-warzywna, obiad, podwieczorek, smaczna kanapka.

Zajęcia dodatkowe

W godzinach pobytu dziecka w przedszkolu według ustalonego harmonogramu.

Basen

Zajęcia na basenie mają na celu oswajanie dzieci z wodą, naukę zasad bezpieczeństwa, naukę pływania, są prowadzona pod opieką wykwalifikowanego instruktora pływania, odbywają się w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu.

Imprezy przedszkolne z udziałem Rodziców

Pasowanie na przedszkolaka, spotkanie Bożonarodzeniowe, dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, zajęcia „ otwarte” dla rodziców.

Piknik rodzinny w plenerze

czerwiec