Wycieczka do Jednostki Straży Pożarnej

Dwie grupy naszych przedszkolaków II i III, udały się na interesującą wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej nr 4 w Lublinie. Pierwsze kroki skierowaliśmy do garaży, gdzie pełniący służbę strażak zapoznał nas ze sprzętem pożarniczym, wyglądem munduru, czynnościami, jakie wykonują by pomagać ludziom. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej „Ognik”, gdzie pan strażak, w ciekawy sposób, przekazał najmłodszym podstawowe wiadomości dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Dzieci podczas zajęć mogły między innymi: zgłosić samodzielnie zdarzenie pożaru na numer alarmowy 998, zobaczyć symulację zadymionego pomieszczenia oraz poznać sposób ewakuacji z niego, nauczyły się jak reagować, gdy pali się na kimś ubranie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.